ЗВІТ про проведення
Всеукраїнського тижня права
З 1950 року 10 грудня відзначається як День прав людини. Указом Президента України від 08.12.2008 року №1149 започатковано Всеукраїнський тиждень права щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.
З 9 по 15 грудня 2019 року в Україні проводився вже традиційний Всеукраїнський тиждень права, у якому активну участь взяли і учні нашої школи.
З метою надання правової освіти дітям, формування у них правової свідомості та культури в Чернещинському НВК проводилися різноманітні заходи, до участі в яких залучалися органи учнівського самоврядування, педагоги закладу та бібліотекар.
На початку тижня було організовано виставку літератури в бібліотеці за темою «Закон і ми»,
учні із задоволенням розгадували кросворди, ребуси, а також проведений конкурс дитячих малюнків « Я маю право» для учнів 3-4 класів.
Сьогодні, як ніколи зростає співпраця школи з працівниками правоохоронних органів. Адже профілактична робота дає можливість виробляти у дітей уміння діяти в конфліктних ситуаціях, приймати правильні рішення, володіти навичками самозбереження, знати свої права та обов’язки.
Напередодні до учнів Чернещинського НВК завітали працівники поліції. Під час зустрічі Кушин-Янковська Вікторія Олександрівна ознайомила учнів 5-11 класів з правилами поводження у громадських місцях, з видами правопорушень, які часто зустрічаються у шкільному середовищі та на вулиці,з правилами безпечного поводження в Інтернеті та звернула увагу на види відповідальності учнів та їх батьків за скоєні правопорушення.
10 грудня класними керівниками 1-9 класів відбувся всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.
Тиждень права показав, що практично кожен учень знає, що серед основних його прав: право на життя, право на здоров’я, право на навчання, право на повагу до себе. Це невеликий перелік прав людей, встановлених законодавством України, які повинні забезпечуватися державою. Винні у порушенні таких прав мають відповідати по закону.
Під час заходів наголошувалося, що основна мета держави – навчити людей, які в ній проживають, не тільки користуватися правами, але і дотримуватися правової поведінки у відносинах з іншими людьми, установами і так далі. І якщо дотримання правових норм буде здійснюватися на ранніх етапах, то менше буде допускатися правопорушень. Основна ж спрямованість держави – охорона прав людини, їх захист та неприпустимість порушень з боку інших осіб. Усі знання,які учні отримали завдяки проведеним заходам стануть дуже потрібними в дорослому житті.
|