День української писемності та мови
День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Вихованці школи поширювали крилаті вислови про рідну мову відомих українських письменників, громадських та культурних діячів, видатних історичних постатей. Цим учні хотіли продемонструвати, що варто дбати про чистоту та красу рідної мови, пам’ятати про її вишуканість, гармонійність та милозвучність.
Стало вже доброю традицією у нашій школі відзначати цей день написанням радіодиктанту національної єдності, до якого долучилися учні 6-11 класів.
Учні початкових класів стали учасниками святкового заходу "Пізнаймо в серці рідне слово". Діти читали вірші, співали українських пісень. З піднесеним настроєм, гордістю вони промовляли: «Ми – українці. Живемо у вільній і незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова у нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу».
Учні 5-7 класів долучились до конкурсної гри « Бринить-співає наша мова, чарує, тішить і п'янить». Під час заходу учні познайомилися з історією становлення української мови, продемонстрували свої знання.
|